2. SFL: Nesrečen poraz v Mariboru

V petek, 13. decembra 2019, je članska ekipa Meteorplasta odigrala zaostalo tekmo 10. kroga 2. slovenske futsal lige. Gostovala je v Mariboru pri ekipi Miklavž TBS team24, ki se spogleduje z napredovanjem v 1. slovensko futsal ligo. Trener naše ekipe Tomislav Novak znova ni imel na razpolago najmočnejše zasedbe, saj so manjkali Kristian Škerget, Matjaž Tigeli, Ludvik Horvat, Mitja Drašak in Tine Mikl. Kljub zdesetkani ekipi je Meteorplast na trenutke pokazal izvrstno predstavo. V prvem polčasu, ki se je končal z zadetkom Andreja Lotriča z 1:0, so si naši igralci priigrali še vsaj tri »smrtne« priložnosti, ki pa so žal končale neizkoriščene. V prvi minuti nadaljevanja je Matic Goznik povišal na 2:0, nato pa je v 23. minuti prav Goznik prejel drugi rumeni karton in predčasno zapustil parket. Igralca več v polju in Goznikovo odsotnost v obrambi so domači izkoristili in prišli do izenačenja. Lotrič je v 25. minuti znova našo ekipo popeljal v vodstvo, nato pa so gostitelji s tremi zaporednimi zadetki v obdobju od 30. do 32. minute prišli do visokega vodstva s 5:3. Novakovi varovanci se niso predali in preko Lotriča in 18-letnega Adrijana Trstenjaka poskrbeli za novo izenačenje. V končnici sta obe ekipi krenili po zmago. Vrstile so se priložnosti, na našo žalost pa so do zmagovitega zadetka za 6:5 prišli domačini. Proti Miklavžu TBS team24 so si naš dres nadeli Klemen Anžel, Matija Damiš, Matic Goznik, Tadej Fras, Adrijan Trstenjak, Rok Buzeti, Jožek Cener, Andrej Lotrič in Aljaž Ruis. Meteorplast, ki si z Ajdovščino deli četrto mesto (16 točk), je zaključil z letošnjimi tekmami v 2. slovenski futsal ligi. Prvenstvo se bo za našo ekipo nadaljevalo 10. januarja 2020, ko v Ljutomer prihajajo prav Ajdovci.

Leave a comment